Пам`ять жива

03.05.2018

Вшанування пам`яті Героя

3 травня у Львівському музеї визвольної боротьби України в рамках проекту "День народження Героя Небесної Сотні" відзначили уродини Володимира Топія та Богдана Вайди.

Розпочався вечір пам`яті з виконання символічної для подій на Майдані композиції: "Гей, пливе кача".

Під час заходу молоде покоління запалило свічки пам`яті, після чого усі присутні переглянули відеоспогади про Героїв України, які народилися 26 та 28 квітня.

На подію завітали родичі та друзі Героїв, молодь, небайдужі львів`яни і керівництво Львівської області. Участь у заході взяли і учні Стебницької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №7, в якій навчався Богдан Вайда.

Спогадами про брата поділилися сестри, Марія Хамандяк та Любов Середяк.

Вайда Богдан був ревним християнином, патріотом України, активним учасником національного відродження 90-х років. 1990 року він взяв участь у Живому ланцюгу Соборності. Під час парламентських виборів 2007 року був спостерігачем на одній із виборчих дільниць у Луганську..

На підтримку Євромайдану до Києва пер ший раз приїхав 12 грудня 2013, увійшов до Самооборони Майдану і пробув тут до 18 грудня. Повернувся 19 лютого 2014, був у 12-й сотні Самооборони. Вранці 20 лютого зателефонував своїй сестрі Любові зі словами: «Люба, тут справжня війна! Стріляють...». Розмова увірвалася - Богдана Івановича було вбито пострілом снайпера в голову на вулиці Інститутській.

- Львівщина заплатила найвищу ціну під час Революції Гідності і платить чималу ціну зараз, під час війни на сході країни. Кожен, мабуть, розмірковував, чому так відбувається. Це через те, що Господь поклав на нас велику відповідальність: перед людьми, державою і нашим майбутнім. Ще більша відповідальність лягла на сім'ї наших героїв. Усвідомлення цієї відповідальності треба перетворити на користь. Пам'ятайте, що від вашого слова, від вашої думки і від вашого погляду залежатиме доля і майбутнє нашої держави, - наголосив присутній на заході голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Спеціально з нагоди річниці для присутніх підготували невеличку концертну програму.