Герої такі не вмирають...

20.05.2019

14 травня 2019 року у місті Стебнику відбувся захід проекту «Герої поміж нас. Небесна сотня». Організаторами заходу стали департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації, Музей визвольної боротьби України, Стебницька спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №7.

У межах заходу відбулася презентація виставки Музею визвольної боротьби України «Історія життя Героїв Небесної сотні Львівщини». Для учнів школи цікаву та змістовну екскурсію провела Світлана Кочергіна.

Згодом в актовій залі школи відбувся вечір пам'яті Героя Небесної сотні, Героя України Богдана Вайди. Він був нащадком українських переселенців із Польщі. Сім'я переїхала до міста Стебника, де батько працював на калійному заводі. 28 квітня 1965 року в родині народився син Богдан. У 1972 році пішов у перший клас Стебницької середньої школи №7, яку закінчив у 1982 році.

Після смерті батька Богдан разом із матір'ю та сестрою Любов'ю переїхали до села Летня Дрогобицького району. Старша сестра Марія залишилася у Стебнику.

Богдан Вайда був ревним християнином, патріотом України, активним учасником національного відродження 90-х років. На підтримку Євромайдану приїхав до Києва перший раз 12 грудня 2013 року, увійшов до Самооборони Майдану. Вдруге прибув на Майдан 19 лютого 2014 року, був у 12-ій сотні Самооборони. Вранці 20 лютого зателефонував сестрі Любові і сказав: «Люба, тут справжня війна! Стріляють ...» Розмова обірвалася. Йому було лише 48 років. Відлетіла у небеса чудова, світла, закохана у життя людина, згас вогонь, який палав у його серці. Країна втратила свого патріота, невтішна родина - люблячого сина та брата, суспільство - справжнього громадянина з великої літери.

Спогадами про брата на заході поділилися сестри Марія та Любов.

Ольга Гошовська, представник департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації, емоційно та зворушливо говорила про Героїв Небесної сотні, серед яких були і наші земляки: Вайда Богдан, Шилінг Йосип, Ушневич Олег.

Нікого не залишив байдужим виступ директора школи Симончука Миколи Федоровича.

Хвилиною мовчання присутні вшанували Героїв Майдану, героїв АТО, мирних жителів, які полягли в неоголошеній війні на сході України.

За організацію та проведення заходу «Герої такі не вмирають ...» слова подяки прозвучали з уст методиста відділу освіти виконавчих органів Дрогобицької міської ради Яремко Ольги Петрівни.